'

B24 – Kalendarium

Środa, 17 Kwietnia

LEPSZE JUTRO - 2D napisy

Pleszew 17.04.2024, g. 14:10
od 10.00 pln
Pogubiony życiowo reżyser Giovanni próbuje ukończyć swój najambitniejszy projekt od lat - cyrkowy film historyczny. Na drodze napotyka się jednak na wciąż nowe przeszkody - oszukującego producenta, córkę związaną z dużo starszym mężczyzną, kłótnie i romanse wśród aktorów, czy oczekiwania Netflixa.

reżyseria: Nanni Moretti
scenariusz: Nanni Moretti, Francesca Marciano, Federica Pontremoli, Valia Santella
obsada: Nanni Moretti, Margherita Buy, Silvio Orlando, Jerzy Stuhr
muzyka: Franco Piersanti
zdjęcia: Michele D'Attanasio
tytuł oryg.: Il sol dell'avvenire
dystrybucja: Mayfly
produkcja: Włochy, Francja
gatunek: Dramat, Komedia
od lat:
rok: 2023
czas: 95 min

FILM DLA KOSMITÓW - 2D

Pleszew 17.04.2024, g. 16:00
od 10.00 pln
Czternastoletni Jeremi jest Youtuberem, a jego ojciec – pracownik agencji kosmicznej obiecuje pokazać mu w wakacje start prawdziwej rakiety. W ostatniej chwili plany ulegają zmianie. Zamiast tego Jeremi zostaje wysłany do swojego dziadka, który mieszka na wsi. Żeby odciągnąć chłopca od internetu, ojciec przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę, w której znajduje się robot przekazujący mu zadania do wykonania – chłopiec musi przygotować filmowy list do kosmitów, który pomoże uratować świat. Początkowo niezadowolony Jeremi stopniowo zaczyna nawiązywać przyjaźnie z lokalnymi dziećmi, które pomogą mu zrealizować film.

reżyseria: Piotr Stasik
scenariusz: Piotr Stasik, Łukasz Czapski
obsada: Ezra Kos, Jan Peszek, Andrzej Chyra
muzyka: Vojo Franciszek Monteur, Piotr Stasik
zdjęcia: Nicolás Villegas Hernández, Piotr Stasik
tytuł oryg.: Film Dla Kosmitów
dystrybucja: TVP
produkcja: Polska
gatunek: Familijny
od lat: 7
rok: 2024
czas: 73 min

BIAŁA ODWAGA - 2D napisy

Pleszew 17.04.2024, g. 17:30
od 10.00 pln
Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

reżyseria: Marcin Koszałka
scenariusz: Łukasz M. Maciejewski, Marcin Koszałka
obsada: Filip Pławiak, Julian Świeżewski, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał
zdjęcia: Marcin Koszałka
muzyka: Jacek Grudzień
tytuł oryg.: Biała Odwaga
dystrybucja: Monolith Films
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Wojenny
od lat: --
rok: 2024
czas: 116 min

CIVIL WAR - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 17.04.2024, g. 19:50
od 10.00 pln
Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.
Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.
W obsadzie filmu oprócz Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

reżyseria: Alex Garland
scenariusz: Alex Garland
obsada: Kirsten Dunst, Cailee Spaeny, Wagner Moura
muzyka: Geoff Barrow, Ben Salisbury
zdjęcia: Rob Hardy
tytuł oryg.: Civil War
dystrybucja: Best Film / Monolith Films
produkcja: USA, Wielka Brytania
gatunek: Dramat, Akcja
od lat:
rok: 2024
czas: 109 min
Piątek, 19 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 19.04.2024, g. 13:30
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 19.04.2024, g. 15:10
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min

BĘKART - 2D

Pleszew 19.04.2024, g. 17:10
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 19.04.2024, g. 19:30
od 10.00 pln
"Chopin. Nie boję się ciemności" to film, splatający historie trzech wybitnych pianistów, których poza pasją do muzyki Chopina łączą trudne doświadczenia historyczne, odciskające piętno na życiu społeczeństw. W filmie mamy szansę poznać historie opowiedziane przez Leszka Możdżera, Wona Jae – Yeona oraz Faresa Marka Basmadjiego. Stajemy się też uczestnikami wyjątkowych koncertów, które bohaterowie zagrali w miejscach pamięci, m. in. w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

reżyseria: Joanna Kaczmarek
scenariusz: Joanna Kaczmarek
obsada: Fares Marek Basmadji, Leszek Możdżer, Jae-Yeon Won
muzyka: - - -
zdjęcia: Armand Urbaniak, Marcin Łaskawiec, Siarhei Marchyk
tytuł oryg.: Chopin. Nie Boję Się Ciemności
dystrybucja: Inbornmedia
produkcja: Polska, Wielka Brytania, Liban, Korea Południowa
gatunek: Dokumentalny
od lat: - -
rok: 2022
czas: 58 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 19.04.2024, g. 20:45
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min
Sobota, 20 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 20.04.2024, g. 13:10
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 20.04.2024, g. 15:00
od 10.00 pln
"Chopin. Nie boję się ciemności" to film, splatający historie trzech wybitnych pianistów, których poza pasją do muzyki Chopina łączą trudne doświadczenia historyczne, odciskające piętno na życiu społeczeństw. W filmie mamy szansę poznać historie opowiedziane przez Leszka Możdżera, Wona Jae – Yeona oraz Faresa Marka Basmadjiego. Stajemy się też uczestnikami wyjątkowych koncertów, które bohaterowie zagrali w miejscach pamięci, m. in. w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

reżyseria: Joanna Kaczmarek
scenariusz: Joanna Kaczmarek
obsada: Fares Marek Basmadji, Leszek Możdżer, Jae-Yeon Won
muzyka: - - -
zdjęcia: Armand Urbaniak, Marcin Łaskawiec, Siarhei Marchyk
tytuł oryg.: Chopin. Nie Boję Się Ciemności
dystrybucja: Inbornmedia
produkcja: Polska, Wielka Brytania, Liban, Korea Południowa
gatunek: Dokumentalny
od lat: - -
rok: 2022
czas: 58 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 20.04.2024, g. 16:15
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 20.04.2024, g. 18:15
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min

BĘKART - 2D

Pleszew 20.04.2024, g. 20:40
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min
Niedziela, 21 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 21.04.2024, g. 12:20
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 21.04.2024, g. 14:10
od 10.00 pln
"Chopin. Nie boję się ciemności" to film, splatający historie trzech wybitnych pianistów, których poza pasją do muzyki Chopina łączą trudne doświadczenia historyczne, odciskające piętno na życiu społeczeństw. W filmie mamy szansę poznać historie opowiedziane przez Leszka Możdżera, Wona Jae – Yeona oraz Faresa Marka Basmadjiego. Stajemy się też uczestnikami wyjątkowych koncertów, które bohaterowie zagrali w miejscach pamięci, m. in. w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

reżyseria: Joanna Kaczmarek
scenariusz: Joanna Kaczmarek
obsada: Fares Marek Basmadji, Leszek Możdżer, Jae-Yeon Won
muzyka: - - -
zdjęcia: Armand Urbaniak, Marcin Łaskawiec, Siarhei Marchyk
tytuł oryg.: Chopin. Nie Boję Się Ciemności
dystrybucja: Inbornmedia
produkcja: Polska, Wielka Brytania, Liban, Korea Południowa
gatunek: Dokumentalny
od lat: - -
rok: 2022
czas: 58 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 21.04.2024, g. 15:20
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min

BĘKART - 2D

Pleszew 21.04.2024, g. 17:20
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 21.04.2024, g. 19:45
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min
Poniedziałek, 22 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 22.04.2024, g. 13:40
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

BĘKART - 2D

Pleszew 22.04.2024, g. 15:20
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 22.04.2024, g. 17:45
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 22.04.2024, g. 19:45
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min
Wtorek, 23 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 23.04.2024, g. 13:40
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 23.04.2024, g. 15:20
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min

BĘKART - 2D

Pleszew 23.04.2024, g. 17:45
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 23.04.2024, g. 20:10
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min
Środa, 24 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 24.04.2024, g. 13:40
od 10.00 pln
Jarek (Artur Paczesny) to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

reżyseria: Grzegorz Dębowski
scenariusz: Grzegorz Dębowski
obsada: Artur Paczesny, Monika Kwiatkowska, Agnieszka Kwietniewska
muzyka: - - -
zdjęcia: Oleksander Pozdnyakov
tytuł oryg.: Tyle Co Nic
dystrybucja: Forum Film Poland
produkcja: Polska
gatunek: Dramat, Kryminał
od lat: - -
rok: 2023
czas: 93 min

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 24.04.2024, g. 15:20
od 10.00 pln
Ben (Glen Powell) przypadkowo ratuje z opresji Beatrice "Bea" (Sydney Sweeney). Mimo krótkiej wymiany zdań kobieta jest nim zachwycona i umawiają się na randkę, która wydaje się nie mieć końca, dopóki razem nie zasypiają. Wczesnym rankiem Bea wymyka się, jednak szybko powraca do jego mieszkania, ale wtedy słyszy gorzkie słowa z ust Bena, wkurzonego, że nie pożegnała się z nim... Mija pół roku, spotykają się ponownie w klubie, czyniąc sobie niewybredne komentarze. Sytuacja znów się powtarza, gdy lecą jednym samolotem na to samo wesele! Weekend w Sydney zapowiada się niezręcznie, gdyż są skazani są na swoje towarzystwo!

reżyseria: Will Gluck
scenariusz: Will Gluck, Ilana Wolpert
obsada: Sydney Sweeney, Glen Powell, Alexandra Shipp
muzyka: Este Haim, Christopher Stracey
zdjęcia: Danny Ruhlmann
tytuł oryg.: Anyone But You
dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
produkcja: USA
gatunek: Komedia Romantyczna
od lat: - - -
rok: 2024
czas: 103 min

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 24.04.2024, g. 17:20
od 10.00 pln
„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.
To długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

reżyseria: Sam Taylor-Johnson
scenariusz: Matt Greenhalgh
obsada: Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan
zdjęcia: Polly Morgan
muzyka: Nick Cave, Warren Ellis
tytuł oryg.: Back to Black
dystrybucja: Kino Świat
produkcja: Wielka Brytania, USA, Francja
gatunek: Biograficzny
od lat: --
rok: 2024
czas: 122 min

BĘKART - 2D

Pleszew 24.04.2024, g. 19:45
od 10.00 pln
Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

reżyseria: Nikolaj Arcel
scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg
zdjęcia: Rasmus Videbak
muzyka: Dan Romer
tytuł oryg.: Bastarden
dystrybucja: Best Film
produkcja: Dania, Szwecja, Niemcy
gatunek: Dramat historyczny
od lat: --
rok: 2023
czas: 127 min
Środa, 17 Kwietnia

LEPSZE JUTRO - 2D napisy

Pleszew 17.04.2024, g. 14:10

FILM DLA KOSMITÓW - 2D

Pleszew 17.04.2024, g. 16:00

BIAŁA ODWAGA - 2D napisy

Pleszew 17.04.2024, g. 17:30

CIVIL WAR - 2D napisy - Premiera Krajowa

Pleszew 17.04.2024, g. 19:50
Piątek, 19 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 19.04.2024, g. 13:30

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 19.04.2024, g. 15:10

BĘKART - 2D

Pleszew 19.04.2024, g. 17:10

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 19.04.2024, g. 19:30
Sobota, 20 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 20.04.2024, g. 13:10

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 20.04.2024, g. 15:00

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 20.04.2024, g. 16:15

BĘKART - 2D

Pleszew 20.04.2024, g. 20:40
Niedziela, 21 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 21.04.2024, g. 12:20

CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI - 2D napisy

Pleszew 21.04.2024, g. 14:10

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 21.04.2024, g. 15:20

BĘKART - 2D

Pleszew 21.04.2024, g. 17:20
Poniedziałek, 22 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 22.04.2024, g. 13:40

BĘKART - 2D

Pleszew 22.04.2024, g. 15:20

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 22.04.2024, g. 17:45
Wtorek, 23 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 23.04.2024, g. 13:40

BĘKART - 2D

Pleszew 23.04.2024, g. 17:45

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 23.04.2024, g. 20:10
Środa, 24 Kwietnia

TYLE CO NIC - 2D

Pleszew 24.04.2024, g. 13:40

TYLKO NIE TY - 2D napisy

Pleszew 24.04.2024, g. 15:20

BĘKART - 2D

Pleszew 24.04.2024, g. 19:45